Estetik Diş Hekimliği

Hizmetlerimiz

 1. Estetik diş hekimliği
  1. Estetik diş uygulaması hangi durumlarda yapılabilir?
  2. Estetik diş uygulamaları nelerdir?
 2. Diş beyazlatma
 3. Porselen lamine
 4. Kompozit lamine
 5. Zikonyum uygulaması
 6. Pembe estetik
 7. Estetik Diş hekimliği hakında merak edilenler
  1. Diş beyazlatma (Bleaching) zararlı mıdır?
  2. Pembe estetik nasıl yapılır?
  3. Pembe estetik zararlı mıdır?
  4. Pembe estetik kaç günde iyileşir?
  5. Estetik diş protezi nasıl olmalıdır?
 8. Estetik diş hekimliği Bursa

 

Estetik Diş hekimliği; Hastanın yüzü ile uyumlu ve doğal görünümü koruyarak veya geliştirerek yapılan, kozmetik uygulamaları da içeren tedaviler bütünüdür. Diş tedavisinden sonra hastanın memnuniyeti sadece tedavinin başarısının yanı sıra , ulaşılan estetik sonuçla da ilgilidir. Estetik hakkında müutleka hastalarımızın görüşlerini alıp bunları tedaviler sırasında kullanmak üzere not etmekteyiz.Doğru tedavi biyolojik, fonksiyonellik ve estetik unsaurlaundan birleşmesinden oluşmaktadır.

Estetik diş uygulaması hangi durumlarda yapılabilir?

 • Dişlerde oluşmuş, renklenmelere ya da koyu ve renkli dişlere
 • Tramvalara bağlı kırılan ön bölge dişlerine
 • Birçok neden bağlı olarak meydana gelen ön diş çürüklerine
 • Diş etleri çekilmelerinden dolayı kötü görünüme sahip dişlere
 • Diş eti tedavilerinden sonra dişlere estetik şekillendirilme yapılması
 • Ön bölgede birçok sebebe bağlı olarak kaybedilen dişlerin dudak ve yüz estetiğine uygun olarak şekillendirilmesinde

Estetik diş uygulamaları

 • Beyazlatma (bleaching)
 • Veneer (kompozit veya porselen laminate)
 • Full Porselen Kuronlar veya Köprüler
 • Dişin Rengiyle Uyumlu Porselen Dolgular
 • Pembe Estetik (Diş Eti Şekillendirme)
 • Derin Diş Temizliği

Diş Beyazlatma

İnsan doğası gereği diş renklerimizde farklılıklar göstermektedir. Günümüzde çay, kahve, sigara veya ilaç kullanımı gibi sebepler ile dişlerde renklenmeler oluşmaktadır. Renklenmelerin bazıları çok yüzeysel olurken bazıları ise daha derin tabakarına kadar işlemiş olabilmektedir. Bazı durumlarda ise doğuştan kaynaklı olarak dişlerin rengi bir miktar koyu olabilir.  Renklenmelerin bazıları basit polisaj işlemi ile giderilebilirken bazen kimyasal ajanlarla temizleme beyazlatma ihtiyacı duyulabilir. Kliniklerde uygulanan beyazlatma ajanları diş minesine iki seans olarak uygulanmaktadır. Ev tipi beyazlatıcılar ise yoğun aşındırıcı özelliklerinden dolayı çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Beyazlatma işlemi doğru bir şekilde uygulandığı zaman orjinal diş rengini 2-3 ton açabilmektedir. Ancak sarartıcı ajanların kullanılması tekrar renk değişimi oluşabilir.

 

Porselen Lamine

İmplant uygulama işlemi veya protez işlemine karar verildikten sonra protetik tedavi seçeneklerini değerlendirirlirken lamine dişler oldukça uygun bir opsiyon olabilir. Klasik protez yöntemlerinde metal destek üzerine işlem yapılması gerekirken bu yöntemde dişin dış yüzeyine imce porselen tabakası uygulama işlemidir. Estetik olarak oldukça güzel ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Porselen laminateler ışıltılı gülümsemeler elde etmek için oldukça uygundur. Laminateler ince bir porselen tabakasıdır, ölçü alındıktan sonra laboratuarda hazırlanır ve dişin ön yani görünen yüzüne yapıştırılır. Dişin sadece ön yüzünde küçük bir hazırlık yapılır. Böylece doğal dişiniz zarar görmez. Laminateler son derece doğal göründükleri için, hayal ettiğiniz kalıcı estetik sağlanmış olur.

Uygulamanın yetkin doktorlar tarafından uygulanması tedavinin başarısındaki en büyük paya sahiptir.

Kompozit Lamine

Porselen laminatelerde olduğu gibi dişin sadece ön yüzünde sınırlı miktarda aşındırma yapılır. Ölçü alınmadan ağız içerisinde direk olarak diş rengindeki kompozit dolgu maddesi ile belli oranlardaki renk, şekil ve pozisyon bozuklukları düzeltilebilir. Çok daha kısa sürede(tek seansta)gerçekleştirilen ve fiyatı porselen laminatelere göre çok daha uygun olan bir yöntemdir. Bir diş için ortalama 20-30 dakika gereklidir ve hemen sonuç alınır

 

Zirkonyum

Son zamanlarda popülerlik kazanan Gülüş Tasarımının önemli ajanlarından biriside zikonyum kaplamalardır. Zikonyum ışığı absorbe etme ve yansıtmada diş minesi ile benzer karakterlere sahiptirler. Bu sebeple doğru estetik bakış açısı ile yapılan zikonyum kaplama dişler oldukça doğala yakın sonuçlar vermektedir. Metal destekli protezlerde ışıği yansıtmama ve mat görüntü oluşturma sorunları bulunmamaktadır.

Estetik Diş hekimliği hakında merak edilenler

Estetik diş heklimliği hakkında neler merak edilmektedir.

Diş beyazlatma (Bleaching) zararlı mıdır?

Bleaching (Diş beyazlatma işlemi) doğru prosedürler ile doktor kontrolünde yapıldığında dişlere herhangi bir zararı olmamaktadır. Uygulama diş minesi içerisinde bulunan küçük partiküllerin beyazlatma işlemidir.

Pembe estetik nasıl yapılır?

Kişilerin diş, dudak ve diş eti uyumu estetik bir gülüş için temel faktörlerdir. Dişlerin görünümünde yapılan değişikliklere ek olarak diş etininde görsel olarak doğru noktada bulunması gerekir. Pempe estetik, diş etlerine işlem yapılarak doğru noktaya getirilmesi işlemidir. İşlemin Peridontoloji Uzmanı (Diş eti hastalıkları uzmanı) tarafından yapılması önerilmektedir.

Pembe estetik zararlı mıdır?

Pembe estetik, zararlı bir işlem değildir. Diş etlerine yapılan işlem dişlere veya diğer komşu dokulara zarar vermez.

Pembe estetik kaç günde iyileşir?

İşlem sonrası oluşan sıkıntılar 1-5 gün arasında geçmektedir. Anestezi geçtikten sonra bazı durumlarda ağrı kesici kullanmak gerekebilir.

Estetik diş protezi nasıl olmalıdır?

Diş protezleri; diş, diş eti ve dudak birleşenlerinin bir arada değerlendirilip estetik ve fonksiyonel olarak tasarlanması gerekir. Gerekli yetkinliğe sahip diş hekimi tarafından yapılması protez ömrü, görünüşü ve fonksiyonelliği açısından önemlidir.

 

Estetik diş hekimliği Bursa

Estetik ve fonksiyonel olarak tedavilerimize uzman diş helimi kadromuz ile hizmet vermekeyiz.

 

 

Detay bilgi için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz