Dijital Gülüş Tasarımı Nedir ?

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir ?

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir ?

Dijital gülüş tasarımı kişiye özel bir tedavi şeklidir ve doğru bir şekilde uygulandığında sonuç %100 memnun edicidir.

Dijital gülüş tasarımı kişinin kendisine özgü, öznel bir tedavi şeklidir. Estetik diş hekimliğinin alanına giren bu uygulamalar, hastanın konuşurken ve gülerken dişlerindeki bozukluklarını gidermelerine yardımcı olmaktadır. Dişin rengi ve şeklinde olası bozukluklar varsa bu uygulamaları gerçekleştirerek daha güzel ve estetik bir diş oluşturulması sağlanır.

İki dişin arasının ayrık olması, yamuk dişler, sararmış dişler ve benzer diş sorunları söz konusu olduğunda diş kayıplarının azalması için uygun tedavi yapılır. Sonrasında da estetik diş hekimliği devreye girer.

Gülüş Tasarımının Avantajları

Elbette en büyük avantaj, hastanın estetik diş tasarımıyla daha güzel dişlere sahip olacağıdır. Genlede gülüş estetiği yaptıran hastalar, yeni bir gülümsemeye kavuşur. Çünkü dişlerinden artık utanmazlar ve dişlerini göstererek gülmeye başlarlar. Kişinin istekleri ve genel durumu ele alınarak neler yapılacağının belirlenmesinin ardından video ve fotoğraflar çekilir. Yazılım yardımıyla kişi için ideal bir diş tasarımı hazırlanır. Böylece nasıl bir uygulama yapılacağına dair gereken süreç de başlamış olur.

 

Hangi Tedaviler Kullanılır?

  • Diş beyazlatma
  • Diş eti estetiği
  • Diş implantları
  • Zirkonyum ve porselen kaplamalar
  • Lamina kaplamalar

Bu kişilere dijital gülüş tasarımı uygulaması öncesinde diş hasarlarının onarılması uygulaması yapılır. Böylece sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen adaylar için en doğru tedavi yönteminin de gerçekleşmesi söz konusu olur. Eksik dişler varsa tamamlanır, dişlerde çürükler tedavi edilir ve kişinin dişler daha beyaz bir hale getirilir.

 

Ne Kadar Sürer?

Dijital gülüş tasarımı fiyatları dişlerde uygulanacak işlemlere göre değişmektedir. Ancak bununla birlikte tedavi süreci de değişiklik göstermektedir. Özellikle çok fazla tedavi ihtiyacı olan hastalarda diş estetiği gerekiyorsa ve implant da kullanılacaksa tedavi başarıyla gerçekleştirilmektedir. Dişlerdeki renklenme sorunları ve eksik dişlerin tamamlanmasının ardından estetik detaylara geçilir. Kırık olan dişler, düzensiz boşluklar ve hastanın gülüşünde kusur yaratan diğer detaylar temizlenerek tedaviye başlanır. Kaplama ve diş düzeltmelerinde hangi yöntem hastaya uygunsa o seçilir. Bu yüzden herkesin tedavisi kişiye özel olarak planlanarak tamamlanacaktır.