Diş Hekimliğinde Kalite

Diş Hekimliğinde Kalite

Diş Hekimliğinde Kalite Yaklaşımları

 

Diş hekimliğinde kalite yaklaşımları hastanın memnun kalacağı bir hizmet almasıyla sürdürülen bir ilişkinin sonuçları olarak nitelendirilir.

Diş hekimliğinde kalite yaklaşımları ağız ve diş sağlığı için önemlidir. Dişlerin sağlığını ve konuşma bozuklukları gibi etkilerin azalmasını sağlayan bu sistem sayesinde diş problemi olan kişilerin tedavi edilmesi mümkün olur. Son derece memnun edici sonuçların alınmasını sağlayan bu uygulamalarla diş yapısında problem olan birçok kişi tedavi edilir. Ağız ev Diş Sağlığı kadar estetik de önemlidir. Bu yüzden gerekli olan hastalara gülüş estetiği de yapılarak sağlıklı görünmeleri sağlanabilir. Ağız ve diş hastaneleri bulunan kentlerde bu uygulamaları hastaneler üstlenirken, bireysel hekimlik uygulamalarında ise klinikler görev başındadır.

Diğer bir açıdan Kalite en kısa tanımı ile amaca uygunluk  anlamına gelmektedir. Yapılan tedavilerin diş hekimiliğinin minimum standartlarında olup hastalarımızında estetik ve fonksiyonellik özelliklerini sağlamaları esestır. Bu nedenle gelişen teknolojik gelişmeleri takip ederek tedavi planlamaları gerçekleştirilmektedir.

 

Her Hasta Özeldir

Her hasta özeldir ve uygulanan tedavi yöntemleri de bu şekilde özelleştirilmiştir. Doğru ve kaliteli diş hekimliği son derece önemlidir. Çünkü hastanın ağız gibi önemli bir hijyen alanının kontrollü bir şekilde tedavi edilmesi önemlidir. Her hastanın tedavi yöntemi farklıdır. Bu yüzden doğru uygulamaların gerçekleşmesini sağlayan tedavi seçenekleri de değişiklik göstermektedir. Hastanın ağız yapısı, damakları ve dişleri uygulanacak tedavinin belirlenmesi açısından önemli bir detaydır. Bu yüzden sonuçlar da her hastada farklı olmaktadır.

 

Çocuk Diş Hekimliği

Çocukların da diş sağlığı önemlidir. Her çocuk dişleri çıktıktan sonra Çocuk diş hekimliği bölümlerini ziyaret etmelidir. Burada yapılan kontroller sonucu oldukça önemli olan diş çürükleri ve çarpıklık sorunlarının erkenden önüne geçilebilir. Ayrıca süt çürüklerine de erkenden müdahale edilerek yeni çıkacak dişlerin sağlıklı olması için öneriler sunulabilir.